Mateo Bretini će prvi put u karijeri igrati četvrtfinale Australijan opena, pošto je savladao Pabla Karenja Bustu 7:5, 7:6 (4), 6:4.

Sedmi nosilac je do trijumfa došao za dva sata i 24 minuta igre. Meč je završio sa 28 as udaraca, 57 vinera i 27 neiznuđenih grešaka. Španac je upisao 29 direktnih popena i 30 promašaja iz igre.

Obojica su bili sigurni na servisu, pa su lako osvajali svoje gemove. Tek u 11. gemu prvog seta je viđena prva brejk prilika, koju je Beretini odmah iskoristio. Tada je napravio brejk koji mu je doneo set. Imao je Karenjo Busta priliku da odmah vrati izgubljeno, ali je nije realizovao.

Slično je bilo u nastavku. Odlično je Italijan servirao, a nastojao je da preuzme inicijativu i kada je njegov rival ubacivao lopticu u igru. Iako je imao nekoliko brejk prilika, nije mu dozvolio Španac da ih iskoristi. Odlučivao je potom tajbrejk, u kome je sedmi teniser sveta bio sigurniji.

Kontrolisoa je igru u nastavku Beretini, bio je agresivan i kada je Karenjo Busta servirao. Konačno je brejk u trećem setu napravio u 10. gemu i njime je završio meč.

U četvrtfinalu će Mateo igrati protiv Gaela Monfisa, koji je eliminisao Miomira Kecmanovića.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.