Fudbaleri Čukaričkog slavili su u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Rasing Uniona rezultatom 1:4.

Izvor: B92

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Kvalifikacije za Ligu konferencija, 2. kolo:
Rasing Union – Čukarički 1:4 (1:2)
Omrani 20 – Kovač 16,52, Mijailović 35, Lukić 66
Stadion: Stadion Luksemburg (Luksemburg)
Sudija; Viktor Šimusik (Belorusija)

Ekipa sa Banovog Brda je opravdala ulogu favorita, iako se nije činilo da će tako biti u pojedinim trenucima meča.

Ušli su nešto sporije u meč, ali sve je to zaboravljeno kada se u 16. minutu lopta odbila Stefanu Kovaču nakon šuta Badamosija, a ovaj je bez problema smestio u protivničku mrežu.

To je trebalo da bude prelomni trenutak meča, ali desilo se suprotno. Samo četiri minuta kasnije, domaća ekipa je stigla do izjednačenja baš u trenucima kada je na drugom meču Gzira preokretala protiv Radničkog.

Nakon kornera Rasinga sam je na petercu ostao Omrani i doneo poravnanje svojoj ekipi. Dva srpska tima su u samo nekoliko minuta sve ispustila, ali Čukarički nije dozvolio da doživi sudbinu „meraklija“.

Tačnije, za to se potrudio iskusni Srđan Mijailović koji je u 35. minutu postigao efektan pogodak iz velike udaljenosti za novo vođstvo.

Kao da je to u potpunosti obeshrabrilo domaću ekipu, koja u drugom poluvremenu nije bila ravnopravna ekipa.

Rasing: Rufije – Garos, Skenderović, Omrani – Henetije, Nakače (od 64. Muratović), Simon (od 78. Šaus), N’Goma (od 78. Tineli), Lorentije – Fransoa, Bah (od 64. Pokar)

Čukarički: Mićović – Stevanović, Drezgić, Vujadinović, Roganović (od 79. Tošić) – Mijailović, Kovač (od 76. Docić) – Ivanović, Lukić (od 83. Petković), N’Diaje (od 76. Ovusu) – Badamosi (od 76. Spasojević)

Ova utakmica je bila poligon za mlade igrače Čukaričkog, a bolje od ostalih ga je iskoristio 23-godišnji Kovač. Vezista iz BiH je neposredno po početku drugog dela igre vukao loptu od centra, ostao sam sa protivničkim golmanom i lako ga savladao.

Konačan rezultat je postavio Jovan Lukić koji se odvažio na udarac od preko 20 metara i postao tek nešto malo manje efektan pogodak od onog Mijailovića.

Čukarički za tačno sedam dana dočekuje Rasing na Banovom brdu, a pre toga ih 24. jula očekuje duel u domaćem šampionatu sa Napretkom koji im dolazi u goste.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.