Fudbaleri Mančester junajteda nadigrali su Liverpul u najvećem derbiju engleskog fudbala i slavili trijumf rezultatom 2:1 (1:0).

Sudija: Majkl Oliver

Nije mali broj onih koji su potcenili „crvene đavole“ posle katastrofe u Brentfordu (0:4) i nula bodova posle prva dva kola, ali i Liverpul se pokazao gotovo podjednako lošim i sada je ispod večerašnjeg rivala.

Junajted bi potencijalno mogao da oživi sezonu, a sada je na 14. poziciji sa tri osvojena boda, dok je Liverpul jedno mesto ispod sa bodom manje.

U Junajted je stigao Kazemiro koji je meč gledao sa tribina, dok je Kristijano Ronaldo šansu od Erika ten Haga tek u samoj završnici.

Nisu je uopšte dobili Hari Megvajer i Luk Šo, defanzivci koji su označeni kao glavni krivci za očajna izdanja odbrane, a odlični su ove večeri bili Rafael Varan i Tajrel Malasija.

Mančester junajted: De Hea – Dalo (od 86. Van-Bisaka), Varan, Martines, Malasija – Eriksen (od 86. Van de Bek), Mektominej – Elanga (od 46. Marsijal), Fernandes, Sančo (od 71. Fred) – Rašford (od 86. Ronaldo).

Liverpul: Alison – Aleksander-Arnold, Gomes, Van Dajk, Robertson (od 85. Cimikas) – Milner (od 73. Karvaljo), Henderson (od 59. Fabinjo), Eliot – Salah, Dijas, Firmino.

Junajted je od samog starta bio agresivan i vršio je pritisak na poslednju liniju gostujućeg tima, a to se umalo isplatilo u 10. minutu kada je Bruno Fernandeš uklizavanjem pronašao Elangu, a on pogodio stativu.

Ipak, već posle šest minuta lopta se našla u mreži Liverpula, mora se priznati, apsolutno zasluženo.

Džejdon Sančo je oko penaltika fenomenalnim lažnjakom poslao na travu Milnera, ali i Alisona, te je loptu ubacio u prazan deo mreže.

Junajted je „osetio krv“ i nastavio da vrši presing dok je Liverpul bio propisno uzdrman. Takav odnos snaga potrajao je do isteka pola sata, a onda je gostujući tim preuzeo kontrolu.

Izjednačenje je umalo stiglo u 41. minutu kada je Bruno Fernandeš umalo postigao autogol, ali je imao puno sreće jer je napucao u telo Lisandra Martinesa koji je stajao na gol-liniji.

Naravno, doza sreće je bila preko potrebna Junajtedu, a imali su je i u 53. minutu kada je Markus Rašford povisio na 2:0.

Pobegao je odbrani i matirao Alisona Bekera, a VAR je potom pokazao da je milimetarski bio u dobroj poziciji i gol je priznat.

Potom se Ten Hag odlučio da prepusti kontrolu Klopu, čiji igrači nisu umeli kako da napadnu, dok je na drugoj strani Alison još u dva navrata sprečio još veću prednost „crvenih đavola“.

U 81. minutu je i De Hea pokazao umeće sprečivši još jedan autogol, ovog puta Martinesa, ali minut kasnije je bio nemoćan.

Najpre je odbranio udarac Dijasa, ali odbijenu loptu Mohameda Salaha nije i dobili smo dramu u poslednjih nešto više od 10 minuta.

Liverpul je napadao, bacio sve na napad, ali ovog puta, za razliku od prva dva kola protiv Fulama i Kristal Palasa, nije uspeo da se spasi poraza.

Sva dešavanja sa „teatra snova“ pratićemo iz minuta u minut putem Live BLOG-a na B92.net:

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.