Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u četvrto kolo FA kupa.

Z.K.Izvor: B92

Junajted je pred svojim navijačima pobedio ekipu Aston Vile sa 1:0 (1:0) u meču koji je bio veoma dinamičan od prvog do poslednjeg minuta.

Tako su se izabranici Ralfa Rangnika revanširali ekipi iz Birmingema za poraz na istom mestu u Premijer ligi.

Ipak bio je ovo samo prvi deo priče o duelu Stivena Džerarda i njegovih izabranika sa Junajtedom, jer za vikend sledi njihov okršaj na Vila parku za bodove u Premijer ligi.

Susret je rešen u osmom minutu kada je posle centaršuta Freda, Skot Mektomini neometan iz peterca zatresao mrežu udarcem glavom.

Imala je Aston Vila svojih prilika, Oli Votkins je posle velike greške Viktora Lindelofa pogodio prečku u 30. minutu.

Dva minuta kasnije pripretio je i Džejkobs, da bi u 51. minutu bio poništen gol Votkinsa zbog ofsajda pošto je sudija Majkl Oliver pogledao VAR snimak.

Votkins još jednom nije imao sreće kada mu je ponovo zbog ofsajda poništen gol u 60. minutu.

Poslednju veliku priliku imao je Mejson Grinvud u 74. minutu, ali je golman Aston Vile odlično reagovao.

Junajted će u narednoj rundi biti domaćin ekipi Midlsbroa.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.