Srpski teniser, Filip Krajinović, obezbedio je plasman u drugo kolo Rolan Garosa!

Krajinović, trenutno 55. na ATP listi, pobedio je na startu turnira u Parizu, posle nešto manje od dva sata igre, Rajlija Opelku u tri seta 7:6 (7:5), 6:2, 6:3.

Filip je najviše problema imao u prvom setu koji je trajao 48 minuta. Teniseri su bili sigurni na svoj servis, nije viđena nijedna brejk lopta, pa je sve rešeno u taj-brejku koji je dobio Krajinović sa 7:5.

Srpski teniser je od rezultata 2:2 u drugom setu osvojio četiri vezana gema i iskoristivši prvu set loptu u osmom gemu poveo sa velikih 2:0, da bi odlučujući brejk u trećem setu napravio u osmom gemu.

Amerikanac koji zauzima 17. mesto na ATP listi, visok je 2,11 metara i poznat je kao vrhunski server, ali to mu nije pomoglo na pariskoj šljaci.

U narednom kolu, Krajinović će igrati protiv boljeg iz duela Borna Goje, laki luzera iz Hrvatske i Alesandra Đanesija, kvalifikanta iz Italije.

U drugom kolu, Srbin će biti veliki favorit za pobedu.