- Sputnik Србија, 1920

СПОРТ

Вести и анализе са најзанимљивијих и најбитнијих спортских догађаја широм Србије и целог света.

Пратите нас

Футсалери Србије играју меч другог кола на Европском првенству у Холандији, а ривал им је репрезентација Украјине. Дешавања са тог сусрета пратите уживо уз Спутњик спорт.

Србија је на старту турнира у Амстердаму у „Јохан Кројф арени“ претрпела пораз од актуелног европског и светског првака Португалије (4:2), упркос раном вођству 2:0.

У случају победе над Украјином изабраници селектора Дејана Мајеса могли би да изборе пласман у четвртфинале. Наравно, то зависи и од резултата са утакмице Португалија – Холандија, док се Орлови у последњем колу састају управо са „лалама“.

Прво нова обавештењаПрво стара обавештења

15:37 23.01.2022

24’ – 0:4 – шанса за Ракића!

Голман Украјине одбранио је 1-на-1. Велика прилика за нашу селекцију.

15:33 23.01.2022

22’ – 0:4 – срећа за Украјину

Била је ово одлична шанса за Томића, али није успео лепо да захвати лопту.

Ударац Ракића, а затим контра Украјине и одбрана Момчиловића.

15:31 23.01.2022

21’ – 0:4 – почело је друго полувреме

Добра интервенција Момчиловића на старту другог периода. Затим је Рамић шутирао поред стативе.

15:15 23.01.2022

Крај првог полувремена!

Четири гола заостатка наших футсалера после првих 20 минута игре.

Србија је пре сусрета била фаворит, али оно што је приказала у првом полувремену је у рангу нижеразредних селекција.

15:13 23.01.2022

20’ – 0:4 – нови гол Украјине…

Поново јефтино. После изведеног корнера футсалер Украјине послао је оштру лопту ка голу Србије и она је завршила иза леђа Момчиловића.

15:10 23.01.2022

18’ – 0:3 – Коцић непрецизан

Немоћна Србија у првом полувремену. Слаби напади, безопасни, лопта углавном иду поред стативе.

15:05 23.01.2022

16’ – 0:3 – шут Петрова поред стативе

Покушао је српски футсалер, али ударац му је завршио поред десне стативе.

15:03 23.01.2022

15’ – 0:3 – нови гол Украјине…

Абакшин се нашао на правом месту, поставио је стопало и скренуо лопту у мрежу Србије.

14:58 23.01.2022

13’ – 0:2 – Пршић поред гола

Напада Србија, игра се углавном испред гола Украјине, али за сада без поготка наших репрезентативаца.

14:56 23.01.2022

12’ – 0:2 – велика шанса за Украјину

Сјајна транзиција из одбране у напад, али на срећу лопта је отишла поред стативе.

14:52 23.01.2022

11’ – 0:2 – шанса за Рамића

Добра прилика за српског футсалера, али голман Украјине је био на месту.

14:49 23.01.2022

10’ – 0:2 – добра одбрана Момчиловића!

Нова шанса за Украјину, али је наш голман добро реаговао.

14:47 23.01.2022

9′ – Каква шанса за Србија

Марко Пршић могао је да се упише у стрелце, али су Украјинци са гол линије успели да избију лопту.

14:43 23.01.2022

6′ – 0:2 – Србија у заостатку од два гола!

Аутогол дебитанта Кристијана Васића. Двадесетрогодишњи репрезентативац Србије није се добро снашао испред свог гола, лопта га је напуцала и завршила иза леђа Момчиловића.

14:40 23.01.2022

5′ – Први фаул Украјинаца

Алексић је лепо „сакрио“ лопту и изнудио је први прекшрај. Подсетимо, после петог фаула, следи казнени ударац.

14:36 23.01.2022

4′ Србија коначно запретила

Рамић је покушао ударцем с леве стране, али је голман Украјине без већих проблема зауставио тај покушај.

14:34 23.01.2022

3′ – Много среће за Србију

Мало је недостајало да Украјинци дуплирају предност, на другој стативи играч је остао сам, али је срећом промашио лопту.

14:32 23.01.2022

2′ – 0:1 ШОК! Украјина води

Испао је Младен Коцић, а Украјинци су то сурово казнили и воде 1:0! Стрелац је Зварич.

14:30 23.01.2022