Autor: Aleksandar Golubović

utorak 18.01.2022.

19:34

Izvor: Sportske.net

Rukometna reprezentacije Islanda plasirala se u narednu rundu Evropskog prvenstva pobedom protiv Mađarske 31:30 u Budimpešti, ostvarivši maksimalan učinak.

Izvanredan meč viđen je u Budimpešti gde se igralo gol za gol. Island je uglavnom bio u prednosti, osim u tri navrata kada su Mađari minimalno vodili.

Meč se potpuno zahuktao krajem poluvremena kada je gotovo posle svakog napada viđen po gol na ove strane.

U ovom delu igre u Islandu su se naročito istakli Gudjonson, Kristjanson i Magnusom, dok je u redovima domaćih najraspoloženiji bio Banhidi.

Na poluvremenu je bilo 17:17 i prava drama se očekivala u nastavku meča.

Island je serijom od 3:0 poveo sa dva gola razlike i vratio najveću prednost koju je imao na meču.

Pedro Rodrigez je uzvratio i iz tranzicije smanjio zaostatak domaćih na samo gol zaostatka.

Mađari su na 15 minuta pre kraja stigli do 25:25 nakon što je Zoltan Sita sjajnim šutem izjednačio rezultat.

Island je prekinuo nalet Mađara i poveo golom Elisona na osam minuta pre kraja, ali je Sita je ponovo izjednačio, a zatim je stigao i do plus dva.

Ključni trenutak se dogodio na dva minuta pre kraja kada je Gustavson odbranio sedmerac, a zatim je Boka prestupio kada se našao u zicer situaciji.

U drugom meču odigranom u istom terminu reprezentacija Nemačke slavila je protiv Poljske 30:23 i tako završila kao prvoplasirana u grupi D i preneće maksimalni broj bodova, dok će njihov današnji rival kao drugi otići dalje, ali sa manjim izgledima za polufinale.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.