Srpski centar Nikola Jokić predvodio je Denver Nagetse do pobede u Bruklinu protiv Netsa 124:118.

Izvor: B92

Jokić je odigrao slabo prvo poluvreme zbog problema sa faulovima, ali se u drugom probudio i rešio utakmicu.

Upisao je 26 poena, 10 skokova i osam asistencija, uz jednu ukradenu loptu.

Šutirao je 6/11 za dva, 2/2 za tri i osam od osam sa linije za slobodna bacanja.

Denver je tako odlično krenuo na turneju po Istoku, gde je vezao dve pobede i odigraće još četiri utakmice u gostima.

Bruklin Netsi su igrali na ovom meču bez povređenog Kevina Durenta, Džejmsa Hardena koji je odmarao i Irvinga koji ne može da igra na domaćem terenu, pošto Kajri nije vakcinisan.

I bez velike trojke su Netsi namučili Denver.

Posle egal prve četvrtine, Denver je odigrao lošu odbranu u drugoj i dopustio Bruklinu da ubaci 37 poena i da na poluvremenu ima dvocifrenu prednost.

Netsi su imali +11, dobro su otvorili i drugo poluvreme, ali su onda Jokić i Nagetsi ubacili u veću brzinu.

Posle samo sedam poena u prvom poluvremenu, Jokić je krenuo da zatrpava koš rivala u svom stilu i u tome su mu pomogli raspoloženi saigrači, pa je Denver ubacio 42 poena u trećoj četvrtini.

Imali su +5 pred poslednju četvrtinu, a Jokić je igrao celu četvrtu četvrtinu i na kraju prelomio utakmicu u korist Nagetsa.

Pored Jokića istakli su se Ostin Riversa 25 poena, koji je gađao trojke 7/10 i Vil Barton sa 21 poenom i 10 skokova.

Kazins je za 13 minuta ubacio 13 poena, ali je početkom četvrte četvrtine isključen zbog druge tehničke greške.

Kod Netsa su se istakli Kem Tomas sa 25, Mils sa 21 i Oldridž sa 18 poena.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.