Велика борба водила се између Француза, актуелних олимпијских, и данских рукометаша, актуелних светских шампиона, али у полуфинале иду „Триколори“.Од самог старта Данска је била офанзивнија и стекла предност од четири гола разлике, а Французи су само на моменте успевали да смање.Током целе утакмице Данци су водили, а у првом полувремену Французи нису знали за одбрану.После тридесет минута Данска је водила резултатом 17:12, а по шест голова имали су Холм и Киркелоке, док је Французе покушавао да врати Деска са четири гола.Данска је била боља и у другом полувремену, али невероватна драма одвијала се у последњих пет минута.Французи су преко велике борбености Николе Карабатића најпре успели да смање разлику, а онда и само минут пред крај утакмице поведу.Данци нису имали решење, а Француска је после драме и готово изгубљеног меча обезбедила полуфинале.Дика Мем и Иго Деска по осам пута су затресли мрежу, док је код Скандинаваца Киркелоке уписао десет голова.Олимпијски шампиони у борби за финале играће са Шведском, док ће Данска морати да се опорави до полуфинала са Шпанцима.Репрезентација Исланда претходно је савладала Црну Гору резултатом 34:24, али та победа им неће бити од корист за даљу пласман.Хрватска је одиграла реми са Холандијом 28:28 и завршили на четвртом месту, док је њихов ривал на петој позицији.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.