Australijanci Nik Kirjos i Tanasi Kokinakis nastavili su da pobeđuju na Australijan openu.

MTIzvor: B92

EPA-EFE/DAVE HUNT

Njih dvojica su u osmini finala eliminisali Arijela Behara i Gonsala Eskobara posle tri seta i gotovo dva sata tenisa.

Kirjos i Kokinakis, zbog kojih je stadion bio rasprodat, slavili su rezultatom 6:4, 4:6, 6:4.

Domaći teniseri su do prvog seta stigli zahvaljujući brejku u devetom gemu i činilo se da će brže završiti posao.

Sredinom drugog seta došlo je do razmene brejkova, a odlučujući set Behar i Eskobar su obezbedili u 10. gemu, kada su oduzeli servis rivalima.

Iznenađenje je sprečeno u III setu, a ključni brejk australijski par je napravio u petom gemu.

Njihovi naredni rivali biće Puc i Venus.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.