Izvor: B92

Trenutno 13. teniser sveta poražen je od 175. igrača planete Kristofera O’Konela.

Australijanac ga je pobedio maksimalnim rezultatom – 7:6 (8:6), 6:4, 6:3.

Meč je trajao tri sata i osam minuta.

Švarcman je mogao da dođe do prednosti i sve bi verovatno bilo drugačije, pošto je imao brejk prednosti i na 5:4 servirao za vođstvo.

Propustio je tri set lopte na svoj servis i O’Konel je napravio brejk, koji je morao da odbrani spasavši tri brejk lopte u narednom gemu.

Od ukupno 14 poena u taj-brejku, čak devet su bili mini-brejkovi. O’Konel je iskoristio drugu set loptu i došao do prednosti.

U drugom setu O’Konel nije dopustio nijednu brejk loptu protivniku i brejkom u devetom gemu pri rezultatu 4:4 rešio je drugi set.

Brejk u trećem setu napravio je u trećem gemu, vratio ga je u osmom Švarcman, ali O’Konel pravi novi u devetom i rešava meč.

Švarcman je imao problema i sa leđima i sa grčevima.

O’Konel sada ide na Maksima Kresija iz SAD.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.