Srpski vezista Sergej Milinković-Savić postigao je svoj peti gol u sezoni u ubedljivoj pobedi Lacija protiv Milana.

Fudbaleri Lacija deklasirali su Milan rezultatom 4:0 (2:0), u meču 19. kola italijanske Serije A.

Sergej je zatresao mrežu protiv Milana već na samom startu utakmice.

Pogodio je u četvrtom minutu, na asistenciju Zakanjija.

Napad se odvijao po levoj strani i Zakanji je probio odbranu Milana.

Kada je stigao do šesnaesterca, ubacio je oštru loptu u sredinu, po zemlji.

Filipe Anderson je propustio i ona je stigla do Sergeja.

U stilu najvećih napadačkih majstora, smestio je loptu levom nogom u donji levi ugao.

Sjajan gol.

Lacio se nije zaustavljao i ozbiljno je nadigrao Milan na ovom meču.

Šampion Italije nije ličio na sebe i ubrzo je Tatarušanu opet morao da vadi loptu iz mreže.

Asistent kod Sergejevog gola, bio je strelac drugog pogotka. Zakanji je matirao rumunskog golmana u 38. minutu.

U istom ritmu je nastavio domaćin u drugom poluvremenu, a za 3:0 se pobrinuo Luis Alberto u 67. minutu.

Za „poker“ se pobrinuo Felipe Anderson u 75. minutu i napravio katastrofu Milanu.

Sergej je izašao u 82. minutu.

Lacio sada ima samo bod manje od drugoplasiranog Milana, ali 13 manje od prvoplasiranog Napolija.

Viktorija Mihajlović (FOTO: screenshot)

23 40

Emotivno je bilo na Olimpiku pred utakmicu kupa Italije između Lacija i Bolonje koju je domaćin dobio rezultatom 1:0.

Lacio se oprostio od Mihalovića, FOTO: Fotografo01 / ipa-agency.net / IPA / Profimedia

20 53

Lacio i Bolonja će u četvrtak (18 sati) odigrati utakmicu Kupa Italije, a to će ujedno biti i prilika da ova dva kluba odaju počast Siniši Mihajloviću.

Sergej Milinković-Savić - SPORTAL KOMBO (foto: Domenico Cippitell / Fabrizio Corradetti; Illustration: Studio Origami)