Ajntraht – Vest Hem 1:0 (u toku je drugo poluvreme)

/Bore 26/

Rendžers – Lajpcig 2:0 (u toku je drugo poluvreme)

/Tavernije 18, Kamara 24/

47′ – Bez promena u sastavima svih timova.

46′ – Počelo je drugo poluvreme na utakmicama u Frankfurtu i Glazgovu.

Detalji sa utakmice Rendžers - Lajpcig Foto: Andrew Milligan / PA Images / Profimedia / Profimedia
Detalji sa utakmice Rendžers – Lajpcig

Poluvreme: Ajntraht i Rendžers na 45 minuta od plasmana u finale Lige Evrope. Nemci vode sa 1:0 (ukupno 3:1), a Škoti sa 2:0 (ukupno 2:1).

42′ – Miran finiš prvog poluvremena na obe utakmice. Lajpcig je u Glazgovu preuzeo inicijativu, ali bez konkretnih pokušaja. Ajntraht rutinski odrađuje posao protiv Vest Hema.

36′ – Isti slučaj i u Glazgovu, gde se Rendžers za sve pita. Lajpcig na ulasku u poslednjih deset minuta prvog poluvremena bez šuta u okvir gola.

35′ – Potpuna kontrola meča od strane Ajntrahta. Čekićari ne uspevaju ništa da iskreiraju sa igračem manje.

27′ – U ukupnom zbiru Ajntraht ima dva gola prednosti i igrača više. Sve ide na vodenicu nemačkog tima…

26′ – Goooool i u Frankfurtu! Ajntraht vodi, pogodio je Bore! Vrlo brzo su Orlovi iskoristili igrača više. U strpljivom napadu lopta je došla na stranu do Knaufa, koji je u srcu šesnaesterca proigrao Kolumbijca za rutinsku egzekuciju.

24′ – Goooool u Glazgovu! Rendžers vodi sa 2:0, strelac je Kamara! Bio je to odličan napad domaćina, Rajt je na kraju ostavio povratnu Kamari, koji sa petnaestak metara pogađa dalji ugao. Za manje od pola sata igre Policajci su došli do rezultata koji ih vodi u finale.

21′ – Izmena u Vest Hemu. Lansini je izašao iz igre, a ušao Džonson. Taktička promena Dejvida Mojsa, posle crvenog kartona Kresvela.

20′ – Iz tog slobodnog udarca je pokušao Filip Kostić. Dobar šut, ali je lopta prohujala pored stative.

19′ Crveni karton za Vest Hem! Aron Kresvel je isključen pošto je kao poslednji igrač odbrane faulirao Haugea na ivici šesnaesterca. Sudija Mansano mu je najpre dao žuti, ali je zatim pregledao VAR snimak i pokazao direktan crveni karton.

18′ – Goooool u Glazgovu! Rendžers vodi sa 1:0, strelac je Tavernije! Kent je odlično probio po levoj strani, zatim poslao oštru loptu na drugu stativu do Tavernijea, kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

15′ – U prvih 15 minuta utakmice u Frankfurtu bez udarca i jednog i drugog tima.

10′ – Zapretio je Lajpcig. Posle kornera je glavom zahtavio loptu Orban. Bez promene rezultata.

8′ – Brza izmena u Ajntrahtu. Hintereger je napustio teren zbog povrede, ušao je Ture.

7′ – Dobar pokušaj Rendžersa. Brzu kontru su izveli domaći, na kraju je Džek šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Gulaši bio dobro postavljen.

5′ – Mirno u Glazgovu. Lajpcig je uspostavio kontrolu nad posedom od starta.

3′ – Prva opasnost u Frankfurtu. Vest Hem je imao priliku, ali je udarac izblokiran od strane Borea.

1′ – Počele su utakmice u Franfurtu i Glazgovu.

Startne postave:

Ajntraht: Trap – Tuta, Hintereger, Ndika – Knauf, Sou, Rode, Kostić – Hauge, Kamada, Bore.

Vest Hem: Areola – Coufal, Doson, Zuma, Kresvel – Souček, Rajs, Fornals – Boven, Lansini, Antonio.

Rendžers: Mekgregor – Tavernije, Goldson, Basej, Barišić – Lindstram, Džek, Kamara – Rajt, Kent, Aribo.

Lajpcig: Gulaši – Kolsterman, Orban, Gvardiol – Henriks, Lajmer, Kampl, Anhelinjo – Nkunku, Olmo, Polsen.

Uoči mečeva:

Ajntraht je u prvoj utakmici u Londonu napravio iznenađenje i savladao Vest Hem rezultatom 2:1, pa pred svojim navijačima ima veliku šansu da se domogne finala.

Knauf u prvom i Kamada u 54. doneli su trijumf Orlovima, u čijem timu će ponovo od starta biti srpski reprezentativac Filip Kostić, dok je jedini gol za Čekićare dao Antonio.

Detalji sa utakmice Lajpcig - Rendžers Foto: Filip Singer / EPA;
Detalji sa utakmice Lajpcig – Rendžers

Prednost iz prvog okršaja braniće i Lajpcig protiv Rendžersa, s tim što Bikovi imaju teži zadatak – igraju na gostovanju. Anhelinjo je rešio prvi meč u Nemačkoj pogotkom u finišu, iako je domaći tim bio znatno konkretniji sve vreme.

Posle pomenutih rezultata, Ajntraht i Lajpcig imaju velike šanse da kreiraju nemačko finale Lige Evrope. Hoće li im Ostrvljani pomrsiti račune, saznaćemo posle večerašnjih revanša.

Utakmica za trofej igra se 18. maja na stadionu Ramon Sančes Pishuan u Sevilji.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.