Rukometaši Hrvatske posle preokreta pobedili su Island 23:22 (10:12) u drami 3. kola II faze Evropskog prvenstva.

MSIzvor: B92

EPA-EFE/Zsolt Szigetvary

„Kockasti“ su, bez obzira što nisu imali preveliki takmičarski motiv, stigli do prvog trijumfa u glavnoj fazi, izneneđujućeg, pošto su „ribari“ mogli da zakorače ka polufinalu.

Međutim, pali su pod pritiskom!

Island je imao pet golova prednosti u prvom poluvremenu (10:5), otišao je sa +2 na poluvreme, a onda ga je koštao prazan hod od 13 minuta u nastavku, bez ijednog pogotka.

Hrvatska je to kaznila, napravila veliki preokret (20:15), ali je usledio novi, pa je Island serijom došao na prag prve pobede nad Hrvatskom na velikim takmičenjima.

Imali su „ribari“ 22:21, promašili su dva napada da reše dileme i usledila je nova kazna.

Heroj „vatrenih“ bio je Gadža golom 10 sekundi pre kraja za šokantan epilog.

Islanđani nisu iskoristili poslednji napad, a samim tim doveli sebe u tešku situaciju da se plasiraju u polufinale.

Sada će morati da čekaju senzaciju Crne Gore protiv Francuske ili da Danska pobedi olimpijske šampione, a da na kraju imaju bolju gol razliku.

Preteško…

Što se tiče strelaca, Tin Lučin je postigao šest golova, a jedan manje Ivan Čupić i Ivan Martinović.

Kod Islanda Ori Porkelson je dao šest, a po pet Omar Magnuson i Bjorn Gudjonson.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.