Nadal je u polufinalu bio bolji od Matea Beretinija sa 6:3, 6:2, 3:6, 6:3 posle dva sata i 58 minuta igre.

Šampion Australijan opena iz 2009. godine je dominirao na ovom meču, suočio se sa samo dve brejk lopte i napravio je samo 19 neiznudjenih grešaka u četiri seta.

Rafael Nadal

Nadal je lako dobio prva dva seta na Rod Lejver areni, praveći brejkove u ranim fazama, dok je Beretini tek u trećem setu pronašao svoj ritam i uspeo je da u osmom gemu oduzme servis rivalu i odvede meč u četvrti set.

Međutim, Nadal je u osmom gemu četvrtog seta napravio odlučujući brejk, da bi u narednom iskoristio prvu meč loptu za plasman u finale prvog grend slem turnira u sezoni posle skoro tri sata igre.

Mateo Beretini

Španski teniser će se za 21. Grend Slem trofej boriti protiv boljeg iz meča Cicipas – Medvedev koji je na programu danas od 09.30 časova po srednjoevropskom vremenu.

Rafael Nadal, Mateo Beretini

TOK MEČA

4. SET

3:6 – Rafael Nadal će igrati svoje ŠETO FINALE AUSTRALIJAN OPENA!

3:5 – Beretini pravi nekoliko grešaka u nizu i RAFA STIŽE DO BREJKA!

3:4 – I dalje bez brejka! Rezultatska kalckalica se nastavlja

3:3 – Italija sa još jednom nulom osvaja gem

2:3 – Španac se ne predaje!

2:2 – DRAMA SE NASTAVLJA! Mateo siguran, bez izgubljenog poena stiže do izjednačenja

1:2 – Nadal uzvraća na isti način – bez izgubljenog poena stiže do nove prednosti

1:1 – Italijan sa nulom osvaja gem

0:1 – Beretini je najzad zaigrao tenis, Nadal uz mnogo muka osvaja gem

3. SET

6:2 – Mateo Beretini osvojio treći set!

5:3 – BREJK! Beretini koristi prvu brejk priliku i stiže do prednosti!

4:3 – Beretini opet vodi! Da li može Italijan do čudesnog preokerta?

1. i 2. SET (3:6, 2:6)

Prvi i drugi set su protekli u potpunoj dominaciji španskog tenisera. Činilo se da Beretini nema rešenja za furioznu igru Rafaela Nadala kojeg dva korak dele od rekordnog Grend Slema.

U oba seta (6:3, 6:2) Rafa je rano stigao do brejka i lako slomio otpor protivnika koji nije uspeo ozbiljnije da zapreti.

Rafael Nadal, Australijan open, Melburn

Rafael Nadal će za ulazak u finale igrati protiv Italijana Matea Beretinija, a po završetku tog meča na teren će izaći Stefanos Cicipas i Danil Medvedev.