Vaterpolo reprezentacija Srbije, pobedila je na kvalifikacionom turniru Svetske lige u Podgodici pošto je u finalu bila bolja od reprezentacije Italije rezultatom 12:9.

Srbija je samom ulaskom u finale kvalifikacionog turnira obezbedila igranje Finalnog turnira Svetske lige koji će se održati od 23. do 29. jula u Strazburu.

Posle prvih osam minuta naši reprezentativci su imali gol prednosti, a na poluvremenu je na semaforu pisalo 6:4.

Zanimljivo je da su prve tri četvrtine završene identičnim rezultatom (3:2), što znači da je s prednosti od tri gola Srbija ušla u poslednjih osam minuta (9:6), u kojoj je viđeno po tri gola na obe strane.

Najefikasniji u ekipi Dejana Savića bio je Đorđe Gogov sa tri pogotka, a po gol manje su postigli Dušan Mandić i Viktor Rašović.

U poraženom sastavu Nikolo Prešuti je postigao dva gola.