U poslednjim mečevima trećeg kola FA kupa koji su se igrali u subotu plasman u četvrtu rundu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu obezbedili su Čelsi i Bornmut posle 90 minuta, a u mečevima u kojima su se igrali produžeci do pobeda su došli Sautempton, Plimut i Everton.

*Šestoligaš izbacio Paunov Reding, ispao Njukasl, Lester lako

Sautempton je savladao Svonsi u gostima rezultatom 3:2 posle produžetaka i tako na sjajan način započeo novu eru kluba pod novim vlasništvom. Nakon 90 minuta bilo je 1:1.

Počelo je veoma dobro za „Svece“ – Nejtan Redmond je u osmom minutu doveo Sautempton u vođstvo. Međutim, Valeri u 30. minutu dobija direktan crveni karton i u velikoj meri kompikuje situaciju svom timu u duelu sa Velšanima.

Piro u 77. postiže gol za „Labudove“ i donosi izjednačenje. Produžetak je krenuo veoma loše za Hazenhitlovu ekipu jer već u 95. minutu Bednarek autogolom donosi rivalu iz Čempionšipa prednost od 2:1. Međutim, samo minut kasnije Eljunusi poravnava na 2:2.

Šejn Long postiže odlučujući pogodak u 102. minutu i Sautempton dolazi do pobede u meču u kojem su tokom čak 90 minuta imali igrača manje.

Evropski prvak Čelsi nije imao problema u duelu sa petoligašem Česterfildom – ekipa Tomasa Tuhela je na Stamford Bridžu slavila sa 5:1 (4:0). Strelci za „Plavce“ bili su Verner u šestom, Hadson-Odoi u 18, Lukaku u 20, Kristensen u 39. i Ziješ u 55. minutu.

Počasni pogodak za niželigaša postigao je Asante u 80. minutu, a fudbaleri Česterfilda znali su to da proslave.

„Kada sam video da igramo sa Čelsijem, morao sam da proverim. Samo sam razmišljao o tome kako bi bilo dati gol protiv evropskog prvaka. Video sam u publici svog druga iz škole, znam da on navija za Čelsi, ali sam video da je plakao kada sam ja dao gol. Ovo je moja treća utakmica posle povratka zbog kidanja ligamenta kolena. U drugom poluvremenu smo odigrali 1:1“, rekao je uzbuđeni Holanđanin Akvasi Asante posle gola koji je dao u meču sa velikim favoritom.

Čelsi
Izvor : SofaScore

Bornmut je kao gost eliminisao Jelovil rezultatom 3:1 u gostima – Kvigli je pogodio za domaće, a het-trik za „Trešnjice“ postigao je Danac Emilijano Markondes.

Plimut je kao gost bio bolji od Birmingem Sitija rezultatom 1:0 posle 120 minuta fudbala na „Sent Endrusu“ – jedini gol postigao je Rajan Lo u 104. minutu.

Izuzetna utakmica viđena je u Halu gde je Everton ipak uspeo da opravda status favorita i posle produžetaka slavi sa 3:2.

Poveli su domaći već posle 43 sekunde preko Smita, ali do 31. minuta „Karamele“ preokreću – golove su postigli Grej i Gomes. Ipak, domaćin uspeva da izjednači u 71. minutu preko Longmena, a prolaz u narednu rundu ekipi Rafe Benitesa donosi Andros Taunzend u 99. minutu.