Vaterpolo reprezentacija Srbije neslavno je započela ovosezonsko učešće u Svetskoj ligi, pošto je u premijernom meču ubedljivo poražena od Crne Gore rezultatom 16:8.

Selektor Srbije, Dejan Savić, odlučio je da pred ovo takmičenje podmladi sastav te je sa spiska putnika za Strazbur izostavio Dušana Mandića, Nikolu Jakšića, Strahinju Rašovića, Savu Ranđelovića, Đorđa Lazića i Branislava Mitrovića i to se odrazilo i na rezultat.

Vaterpolo Srbija

Delfini su se protiv Crne Gore rezultatski držali samo tokom prve četvrtine koja je završena rezultatom 3:3, da bi u drugoj deonici usledio pravi „potop“ naše selekcije koja je na poluvreme otišla sa zaostatkom od 8:3.

Od toga Srbija nije uspela da se oporavi i Crnogorci su sigurnom igrom održali stečenu razliku do ulaska u poslednjih osam minuta.

U četvrtom kvatalu prednost našeg rivala iznosila je i plus osam (14:6), ali su izabranici Dejana Savića sa dva pogotka u samom finišu uspeli da malo ublaže poraz.

Naši vaterpolisti će utisak moći da poprave sutra od 16 časova kada će se sastati sa svetskim šampionom Španijom, dok će im u nedelju protivnik biti Australija.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.