Košarkaši Partizana pobedili su večeras u gostima Krku sa 79:63 (23:11, 16:19, 17:10, 23:23), u 18. kolu regionalne ABA lige.

Najbolji kod Partizana bio je Balša Koprivica sa 15 poena, četiri skoka i dve asistencije. Pratili su ga Alen Smailagić sa 10 poena i devet skokova i Kevin Panter i Dalas Mur sa po devet poena.

Kod Krke najefikasniji su bili Rok Stipčević sa 15, Adonis Tomas sa 13 i Luka Lapornik i Miha Lapornik sa po 10 poena.

Partizan je upisao 14 pobeda i tri poraza i trenutno zauzima prvo mesto na tabeli sa dve utakmice više odigrane od Crvene zvezde, koja je zabeležila 14 pobeda i jedan poraz. Krka je na pretposlednjoj, 13. pozicija sa skorom od tri pobede i 13 poraza.

U narednom kolu Partizan će dočekati Borac, dok će Krka gostovati Studentskom centru.

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

40. minut – Zakucavanje Smailagića nakon pasa Kuruca 63:73

39. minut – Ledej siguran sa penala 57:69

38. minut – Lapornik nastavlja da rešeta za tri, dve trojke 57:67

37. minut – Sjajna akcija i zakucavanje Glasa na asistenciju Ledeja 51:67

36. minut – Kuruc pogađa trojku i čini se rešava sve dileme, ako ih je uopšte i bilo 49:65

35. minut –Glas poentira za Partizan 48:61

34. minut – Serija promašaja na obe strane

32. minut – Deseta trojka za Krku, Tomas ovaj put 46:57

31. minut – Stavrov trojkom otvara poslednju deonicu, 43:56

Krka

Treća četvrtina:

30. minut – Panter siguran sa penala 40:56

28. minut – Trojka Dangubića 38:52

27. minut – Alen Smailagić njegov šesti poen 38:49

25. minut – Stipčević za tri, kod Partizana uzvraća sjajni Balša Koprivica za dva 38:47

22. minut – Krka pogađa za tri opet Lapornik, Partizan iz reketa, Koprivica i Madar 33:43

Krka

Druga četvrtina:

20. minut – Lep roling i poeni iz reketa Balše Koprivice 30:39

19. minut – Krka se raspucala Lapornik nova trojka 27:35, uzvraća Panter za dva 27:37

17. minut – Lep prodor i poeni Kevina Pantera, 21:33

15. minut – Na trojku Mura uzvraća Lapornik, 17:29

14. minut – Stipčević trojka, prvi poeni Krke u drugoj četvrtini 14:26

12. minut – Sjajna kontra Partizana, Dangubić za Ledeja koji zakucava 11:26

Krka

Prva četvrtina:

10. minut – Poeni Zeka Ledeja iz pod košem ,10:21

8. minut – Partizan dominira u Novom Mestu, već dvocifrena prednost, 8:19. poentirali su redom Koprivica, Avramović i Dangubić trojka

7. minut – Stipčević poentira za Krku, 7:12

5. minut-Stavrov pogađa trojku za dopmaćina, sa druge strane, Kurukki Koprivica za ubedljivu prednost crno- belih na startu meča 5:12

4. minut – Lepa akcija crno-belih i zakucavanje Smailagića, 2:8

3. minut – Balša Koprivica odličan na početku meča 2:5

1. minut – Koprivica postiže prve poene za Partizan uzvraća Stergar, 2:2

1. minut – Utakmica je počela

Košarkaši Partizana spremni za težak meč u Novom mestu protiv Krke

Startne petorke:

Krka: Frenč, Stergar, Stipčević, Lapornik, Tomas

Partizan: Kuruks, Koprivica, Smailagić, Glas, Madar

Crno-beli su nakon pravih putešestvija na putu do Turske, već u četvrtak ujutru tek nekoliko sati po sletanju u Beograd otputovali za Sloveniju gde su trenirali u dvorani „Leon Štukelj“ i pripremaili se za današnji meč.

Očekuje nas duel sa Krkom koja naročito na svom terenu ume da bude jako neugodan protivnik. I ove sezone su pokazali da zaslužuju svako poštovanje i mi u sutrašnju utakmicu moramo ući što je moguće bolje pripremljeni. Kako fizički tako i glavom. Iza nas je utakmica u Evrokupu i situacija koju smo imali sa letovima u odlasku i dolasku iz Turske. Ona nam sigurno neće pomoći kada je svežina ekipe u pitanju, ali nemamo vremena da o tome razmišljamo. Već smo stigli u Novo Mesto i moramo da sav fokus prebacimo na teren i termin u petak od 17 časova“, istakao je trener Obradović u najavi meča.

U prvom ovosezonskom meču protiv Krke, Partizan je u hali „Aleksandar Nikolić“ pobedio sa 92:45,