Fudbalska reprezentacija Srbije slavila je u generalnoj probi pred Mundijal u Kataru, a žrtva selekcije Dragana Stojkovića Piksija bio je Bahrein koji je poražen sa 5:1.

Orlovi su večeras u laganom ritmu i rutinski odradili posao u poslednjom proveri pred meč sa Brazilom, a posebno su blistali u drugom poluvremenu tokom kojeg su postigli četrii pogotka.

Sve je počelo od mastorije Dušana Tadić,a koji je u osmom minutu na sjajan način izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i doneo Srbiji prednost na ovom susretu.

Dušan Tadić (Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport)

16 46

Sjajan pogodak kapitena našeg nacionalnog tima.

Svega sedam minuta kasnije domaćin je kaznio smušenost odbrane našeg tima, pošto je nakon nesmotrenog starta Stefana Mitrovića u sopstvenom kaznenom prostoru dosuđen penal za Bahrein. Siguran egzekutor bio je Abdula Jusuf Helal.

Bahrein - Srbija (Foto: NovaS)

16 53

Domaći su uspeli da poravnaju rezultat.

Početkom drugog poluvremena Srbija je brzo povratila vođstvo golom Dušana Tadića u 50. minutu, a svega minut kasnije u strelce se upisao i Dušan Vlahović za sigurnih 3:1.

Kod pogotka za 2:1 akcija je krenula od Vanje Milinković-Savića, a u završnici je Vlahović sjajno uposlio svog kapitena koji je rutinski završio akciju pogotkom.

17 47

Drugi pogodak za kapitena „orlova“.

Samo minut kasnije Tadič se revanširao napadaču Juventusa i atraktivno ga proigrao petom za prednost Orlova od dva gola.

Dušan Vlahović (Foto: Gonzales Photo / Alamy / Alamy / Profimedia)

17 50

Prelepa akcija naših fudbalera.

Upao je Bahrein tada u srpsku „mašinu“, a do kraja smo videli još dva pogotka u mreži našeg rivala.

Najpre je Filip Đuričić povisio prednost Orlova na 4:1, koji je na postigao gol na asistenciju Filipa Mladenovića u 87. minutu.

Filip Đuričić, FOTO: EPA/JULIEN WARNAND

18 18

Još jedan sjajan napad „orlova“.

Dva minuta kasnije Vlahović je upisao i drugu asistenciju, ovoga puta za Luku Jovića, a napadač Fiorentine je zaokružio petardu u mreži rivala i postavio konačan rezultat susreta.

Luka Jović (Foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto)