U Grupi 4 Lige A Lige nacija sigurne pobede ostvarili su Belgija i Holandija.

LNIzvor: B92

EPA-EFE/Leszek Szymanski

Belgija je sa 2:1 pobedila Vels na domaćem terenu u petom kolu Grupe 4.

Domaćin je posao praktično rešio u prvom poluvremenu, pošto su posle nešto više od pola sata igre vodili sa 2:0.

Strelci su bili Kevin de Brujne i Miši Batšuai.

Gostima je nadu ulio Mur u 50. minutu, ali se rezultat do kraja meča nije menjao.

Holandija je lako izašla na kraj sa Poljacima u Varšavi – 2:0.

Gosti su poveli preko Gakpoa u 14. minutu, a konačan rezultat postavio je Bergvajn u 60. minutu utakmice.

Rasplet Grupe 4 pašće u poslednjem kolu, te će Belgiji za prvo mesto biti potrebna pobeda bolja od 4:1 u Holandiji, pošto su tim rezultatom poraženi od „lala“ u prvom meču kod kuće.

Sa druge strane, Vels mora da na domaćem terenu savlada Poljsku kako bi se izjednačio po broju bodova. U prvoj utakmici bilo je 2:1 za Poljake.