Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Liverpul u velikom derbiju 3.kola engleske Premijer lige. rezultatom 2:1

Mančester junajted je poveo golom Džejdona Sanča u 16.minutu. On je sa deset metara pogodio ugao gola Liverpula, nakon odličnog driblinga u šesnaestercu.

Rašford je duplirao prednost Junajteda u 53. minutu. Marsijal je poveo kontra napad i lepo proigrao Rašforda, koji je sam izašao ispred golmana Alisona i rutinski zatresao mrežu.

Junajted je tako upisao prve bodove u sezoni i pretekao je Liverpul na tabeli koji još uvek ne zna za pobedu.

Prednost Junajteda je smanjio Mohamed Salah u 81. minutu, svojim 120. golom u Premijer ligi.

Posle tri odigrana kola, Junajted je zabeležio jednu pobedu i dva poraza, a Liverpul je upisao dva remija i jedan poraz.

U narednom kolu, Junajted će gostovati Sautemptonu, dok će Liverpul dočekati Bornmut.

Mohamed Salah

GOOL 2:1 – Salah je uspeo glavom da matira De Heu u 82. minutu. Biće drame na “ Old Trafordu“

GOOL 2:0 Rašford je nakon sjajne kontre povisio prednost Mančestera u 53. minutu potpuno neočekivano vođstvo “ crvenih đavola“

– Brazilski fudbaler Kazemiro zvanično je predstavljen uoči početka derbija.

GOOL 1:0 Mančester je u 16.minutu poveo nakon fantastične timske akcije i majstorije mladog Džejdona Sanča. On se sjajnim lažnjakom oslobodio Milnera i bacio ga na travu, kao i Alisona, a onda je sproveo loptu u prazan deo mreže.

Junajted je sa dva poraza katastrofalno počeo sezonu a ni Liverpul se nije proslavio sa dva remija.

Uoči utakmice dogodio se potpuni haos na ulasku u stadion.

Mančester junajted

– Navijači Junatteda protestovali su i rušili zaštitne ograde na ulasku na stadion

Ovo i nije bilo neočekivano s obzirom na okolnosti prethodnih dana.

U Mančesteru je jako napeta situacija.

Navijači Mančester Junajteda organizovali su u ponedeljak pred derbi s Liverpolom, veliki protest protiv vlasnika kluba, bogate američke porodice Glejzer

Glejzeri su redovno izvlačili svote novca iz fudbalskog kluba, a Junajtedovi su dugovi porasli na gotovo 500 miliona funti u poslednjim finansijskim izveštajima, što je povećanje od 11,8 posto u odnosu na prošlu godinu.

Čak se pominje i eventualni prekid utakmice što bi svojevrsan skandal

Nadam se da se to neće desiti, ali ako se dogodi – mislim da mi treba da dobijemo bodove. Nemamo ništa sa tom situacijom u njihovom klubu, navijači Mančester junajteda su ti koji žele da se meč otkaže. Mi ne možemo samo da odlažemo utakmicu i da je uklapamo u vrlo gust raspored„, rekao je Klop.