U utorak je u utakmici desetog kola grupne faze Evrokupa srpski predstavnik Partizan u hali „Aleksandar Nikolić“ rezultatom 102:77 pobedio nemački Hamburg. Ekipa Željka Obradovića pokazala je da se nalazi u dobroj formi i nastavila „rat“ sa Huventudom za prvo mesto tabele.

Posle ove pobede srpski tim ima skor 8-2 i na čelu je grupe A, dok je niz Hamburga od tri pobede završen, pa sada imaju 4-6. Bila je ovo peta pobeda Partizana zaredom u svim takmičenjima, a sedma u poslednjih osam utakmica.

*EK: Partizan i Virtus viđeni u finalu, Žoc najbolji trener

Crno-beli su u potpunosti kontrolisali tok susreta od samog starta, kada su posle samo nekoliko minuta stigli do dvocifrene prednosti „na krilima“ dobre igre Pantera i Lesora. U drugoj četvrtini razigrani napad Partizana nosio je Ledej, a razlika se „vinula“ na preko 20 poena. U trećoj četvrtini nadmoć crno-belih se nastavila i prednost je često bila viša od 30 poena.

Najbolji u redovima „Parnog valjka“ bio je francuski centar Matijas Lesor – on je za 21 minut na parketu postigao 22 poena (9/12 iz igre, 4/5 penali), imao 6 skokova i 5 ukradenih lopti. Odličan je bio i Amerikanac Zek Ledej – ubacio je 18 poena (6/7 iz igre, 4/4 penali), a imao je i 8 skokova. Kevin Panter se istakao sa 15 poena (5/9 iz igre) i 3 ukradene lopte.

Balša Koprivica dodao je 13 poena i 4 skoka, a Rodions Kuruc i Uroš Trifunović upisali su po 8 poena.

U poraženom timu najbolji je bio Kristen Robin sa 20 poena (6/12 za tri poena), Kejleb Houmsli dodao je 14 (svega 2/11 za tri poena), a Rej Mekalum imao je 11 poena.

Duel se igrao pred ograničenim kapacitetom dvorane „Aleksandar Nikolić“, ali je utisak da je hala bila prilično ispunjena.

Pre narednog meča u Evrokupu crno-bele čekaju dva duela u ABA ligi – u četvrtak dočekuju Megu, a u subotu Cibonu. U Evrokupu sledeću utakmicu igraju narednog utorka – 25. januara izabranici Željka Obradovića će u Ankari gostovati Turk Telekomu, a i taj meč ćete moći da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu.

Hamburg će u subotu u Bundesligi igrati protiv Gisena, a sledeće srede u 11. kolu Evrokupa dočekaće Huventud iz Badalone na severu Nemačke.

Tok meča mogli ste da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 2, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.