Autor: Aleksandar Golubović

utorak 18.01.2022.

22:52

Izvor: Sportske.net

Fudbaleri Juventusa rutinski su slavili na svom terenu protiv Sampdorije 4:1 i plasirali se u četvrtfinale Kupa Italije.

Juventus je poveo već u 25. minutu golom Huana Kvadrada nakon što je lopta posle njegovog slobodnog udarca pogodila nekog od gostujućeg igrača i završila u mreži.

Svega dva minuta kasnije Kvadrado je uposlio Alvara Moratu koji je postigao gol, ali je poništen nakon pregleda VAR-a.

Do kraja poluvremena pokušavali su Danijele Rugani i Morata, ali se sa nepromenjenim rezultatom otišlo u drugo poluvreme.

Rugani se ispravio u 52. minutu i nakon sjajnog skoka i udarca glavom na centaršut Artura pogodio za 2:0, a u 63. minutu uzvratili su gosti iz Đenove i preko Andree Kontija prepolovili prednost Juventusa.

Samo četiri minuta kasnije Paolo Dibala je vratio dva gola prednosti Juventusu, a u 72. minutu malo je falilo da Kvadrado ponovo postane strelac.

U 77. minutu već je bilo 4:1 za Juve kada je Morata pogodio sa penala što se ispostavilo kao konačan rezultat.

Prednost je mogla da bude još ubedljivija da je Adrien Rabio u 84. minutu pogodio mrežu umesto stative, ali i ovaj rezultat je bio dovoljno ubedljiv za veliko slavlje u Torinu.

Juventus se tako plasirao u četvrtfinale Kupa Italije gde će igrati protiv boljeg iz duela Sasuola i Kaljarija.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.