Jedan od glavnih favorita za titulu na prvom grend slemu u Australiji Aleksander Zverev eliminisan je u četvrtom kolu i to u tri seta od Denisa Šapovalova 6:3, 7:6, 6:3.

Taman kada je izgledalo da je treći reket sveta isterao svoje bubice i da je spreman da realizuje pun potencijal, dogodilo se ono što ga je „krasilo“ tokom većeg dela dosadašnje karijere. Kada je najpotrebnije, odigra neprepoznatljivo i na kraju ispadne još pre četvrtfinala.

Daleko od toga da je Denis Šapovalov nekakav autsajder. U poslednjih godinu, godinu i po dana igra tenis karijere, posebno na grend slemovima i samo po sebi njegova pobeda nije preterano iznenađenje. Međutim, nije baš i da je očekivana, s obzirom da mu je ovo tek druga grend slem pobeda nad igračem iz top pet u karijeri.

Zverev je odigrao izuzetno loš meč, verovatno najlošiji još od Vimbldona i potpuno zasluženo je ispao. Čak četiri puta je gubio servis. Ali i pored toga imao je šanse. Prvu u drugom setu, kada ne samo da je vratio startni brejk Šapovalova i izjednačio na 2:2, već je napravio brejk za 5:3 i servirao za set. Međutim, nije stigao ni do set lopte i dozvolio je novi izgubljen servis. Odluka je pala u taj brejku, a tu je Šapovalov slavio 7:5 i to pošto je Zverev spasio prethodno set loptu na servis protivnika.

Ponovo je na početku seta, Šapovalov došao do brejka. Ali ovog puta u trećem setu nije dozvolio iznenađenja, čak ni brejk loptu Zverevu, iako je nemački teniser imao i neke zicere na mreži. Na kraju zaslužena pobeda i rezultat karijere u Australiji.

Protivnik Šapovalovu u četvrtfinalu biće Rafael Nadal.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.