Fudbaleri Malija pobedili su Tunis 1:0 (0:0), u meču prvog kola grupne faze Afričkog kupa nacija.

Izvor: B92

Jedini gol na meču postigao je Kone u 48. minutu iz penala.

Bod Tunisu mogao je da donese iskusni Vabi Kazri u 77. minutu.

Promašio je penal, tačnije golman Malija Munkoro mu je sjajno odbranio.

Na kraju utakmice je došlo do svađe i ozbiljnog skandala.

Glavni sudija utakmice nije produžio ni minut, iako je dva puta po nekoliko minuta gledao snimak zbog penala, čekao reakcije iz VAR sobe, dodelio crveni karton i bilo je devet izmena.

Sa terena je moralo da ga isprati obezbeđenje, zbog napada igrača i selektora Tunisa.

Da sve bude luđe, sudija je svirao kraj u 85. minutu, ali je onda shvatio da ima još da se igra.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.