Fudbalska reprezentacija Srbije do 17 godina remizirala je sa Španijom (1:1) i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

LNIzvor: B92

„Orlići“ su Grupu C završili na drugom mestu iz Španaca sa pet osvojenih bodova, odnosno dva remija i pobedom.

Iza njih završili su Belgija sa četiri i Turska sa nula bodova, nakon što su Belgijanci u međusobnom susretu trijumfovali sa 3:1, što je bilo nedovoljno za prolaz.

Španija je bila bolji rival u prvom poluvremenu, o čemu najbolje govori statistika.

„Crvena furija“ je imala 68 odsto poseda lopte uz osam šuteva naspram svega dva, ali je rezultat bio 0:0.

Izabranici Đulena Gerera konačno su uspeli da probiju bedem u Srbije u 76. minutu kada je strelac bio Mela, a „Orlićima“ nije bilo svejedno jer im je poraz donosio mogućnost ispadanja sa EP.

Da situacija bude još lošija, usledio je crveni karton, odnosno drugi žuti, koj je u 78. minutu dobio Jovan Mijatović.

A, onda…

Penal za Srbiju koji realizuje napadač Vojvodine Jovan Milošević i odvodi Srbiju u četvrtfinale EP, što je najbolji rezultat za U17 kategoriju u poslednjih 20 godina. Ovo je bio Miloševićev treći gol na prvenstvu u isto toliko mečeva.

Srbija će protivnika u četvrtfinalu saznati u četvrtak uveče kada se odigraju mečevi Grupe D, a najverovatniji rival je selekcija Portugala.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.