U poslednjim utakmicama Grupe 2, Španija je pobedila Poljsku sa 28:27, Nemačka je bila bolja od Rusije sa 30:29, dok je Švedska slavila protiv Norveške sa 24:23.

Šveđani su došli do četvrte pobede posle velike drame, zahvaljujući sedmercu koji je u gol pretvorio mladi Valter Hrinc u 60. minutu utakmice.

Norvežani su imali velikih 4 golova razlike na 5 minuta pre kraja, ali im to nije bilo dovoljno da se izbegne senzacionalan poraz.

Na ovaj način je Švedske otišla dalje, a Norveška je eliminisana sa Evropskog prvenstva.

Švedska

Prvo mesto u grupi je osvojila Španija sa osam bodova, koliko je sakupila i Švedska na drugom mestu.

Sutra su na programu utakmice u Grupi 1, a sastaće se Crna Gora – Island, Holandija – Hrvatska i Danska – Francuska.

Uoči tog poslednjeg kola, Danska ima šest bodova, Francuska i Island po četiri, Crna Gora, Hrvatska i Holandija po dva boda.