Futsal reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz od Ukrajine rezultatom 6:1, u meču drugog kola Evropskog prvenstva u Holandiji.

Ukrajinci su na ovom susretu u potpunosti nadigrali naš nacionalni tim, dominirali od prvog do poslednjeg minuta i na kraju upisali sasvim zasluženu pobedu.

Nakon ovog poraza “orlovima“ je ostala samo teoretska šansa za plasman u četvrtfinale, gde će mnogo zavisiti ne samo od njih već i od drugih rezultata.

Srbija-Ukrajina Foto: Fudbalski savez Srbije
Srbija-Ukrajina

Naime, za plasman među osam najboljih Srbiji je potrebma pobeda Portugala nad Holandijom, a zatim i pobeda protiv Holandije u poslednjem kolu, uz pobedu Portugala nad Ukrajinom.

Tada bi došlo do kruga od tri reprezentacije i o prolazu bi odlučivala gol razlika, gde smo u debelom minusu nakon današnjeg debakla.

Ukrajina je na ovom susretu povela već u drugom minutu i to preko Zvariča, a do kraja prvog poluvremena videli smo još tri pogotka u mreži našeg nacionalnog tima.

Najpre je Vasić u šestom minutu postigao autogol, Abaškin je u 15. povećao na 3:0, dok je u poslednjem minutu prvog dela igre gol postigao i Černjavski.

U nastavku su viđena još tri gola, od toga dva Ukrajinaca koji su u 34. minutu drugim golom Zvariča kompletirali petardu, da bi u 39. minutu pogodio i Korsu za 6:0.

Konačan rezultat utakmice postavio je praktično u sledećem napadu Tomić, postigavši počasni pogodak za naš tim.

Poslednji meč u grupnoj fazi naš tim igra 28. januara od 20:30 u Amsterdamu, a rival će im biti domaćin turnira Holandija.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.