Košarkaši Partizana u 17. kolu Evrolige u Beogradskoj areni igraju protiv Monaka od 21 časova.

Tok meča možete da pratite uživo na Kurir sportu:

Partizan – Monako 24:15

Prva četvrtina:

10. minut – 24:15 – Panter nije pogodio dvojku, ali ni Okobo trojku iz velike daljine na isteku napada na drugoj strani.

9. minut – 24:15 – Okobo je poentirao, a nakon izubljene lopte Madara isto je učinio i Braun.

8. minut – 24:11 – Prvi šut i prvi poeni Dontea Hola, ali nova trojka Partizana, odnosno Madara za 22:11! A onda promašaj Hola, pa prvi poeni Lesora.

7. minut – 19:9 – Nakon tajm-auta Saše Obradovića loš napad i izgubljena lopta, uz dobru odbranu Partizana. Na drugoj strani Ledej nije pogodio trojku, ali još jedna ukradena lopta – Panter nadmudrio Džejmsa, a Madar je poentirao iz kontre.

6. minut – 17:9 – I još jedna trojka! Šuterski fantastično otvaranje meča Partizana! Do prvih poena je stigao Jam Madar, a domaćin ima seriju 12:0.

5. minut – 14:9 – Nakon promašaja, Džejms je napravio prekršaj pri šutu za tri poena, što je Panter na najbolji način iskoristio. Sva tri puta je bio precizan, pa crno-beli imaju prednost 11:9.

Kapiten Partizana već ima šest poena. Odlična odbrana Smailagića i ukradena lopta Donatasu Motijunasu, pa odmah nakon toga nova trojka, ovaj put Joanisa Papapetrua!

4. minut – 8:9 – Promašaj Pantera, pa onda opet Blosomgejm poentira. A onda još jednom erupcija među navijačima, pošto je Panter ovaj put pogodio i to za tri poena.

Partizan

3. minut 5:7 – Oduševljenje Grobara – trojka Ledeja za izjednačenje! Na drugoj strani prvi poeni Blosomgejma.

2. minut – 2:5 – Pogađa Džejms i trojku, zatim i Alen Smailagić precizan iz ne baš najlakše pozicije.

1. minut – 0:2 – Prve poene na utakmici je postigao Majk Džejms nakon neiskorišćenog napada Partizana.

Sa prepunih tribina čuo se glasan aplauz navijača Partizana u trenucima kada je trener Monaka Saša Obradović izašao iz svlačionice.

Uoči meča:

Crno-beli će pokušati da zabeleže četvrtu uzastopnu pobedu u ovom takmičenju i da dođu do ukupno sedmog vezanog trijumfa.

Sa učinkom od sedam pobeda i devet poreza, Partizan se uoči 17. kola nalazio na 11. poziciji, na jednu pobedu od mesta koje vodi u plej-of, dok je Monako u Beograd stigao na deobi prvog mesta sa učinkom od 11 pobeda i pet poraza.

Trener Partizana, Željko Obradović, svestan je da njegov tim ne očekuje lak zadatak.

„Rekli smo da presudni kvalitet mora da bude odbrana i da mora uvek da se igra na najvišem nivou. Sada igramo protiv Monaka koji je još prošle sezone ušao u Top 8 i ispali su praktično na jednu loptu protiv Olimpijakosa za Fajnal for. Ove sezone pružaju još više, izuzetno su vođeni od strane Saše Obradovića i ovog puta mu čestitam zbog svega što radi sa klubom. Radi se o ekipi koja igra specifičnu košarku, kao i svi klubovi koji su u vrhu tabele. Što se tiče ofanzivnog skoka, takođe“.

„Igraju dosta specifično, sa mnogo igre jedan na jedan, zbog čega je Monako u začelju po broju asistencija. Ali, to je opet kvalitet koji imaju njihovi kreatori, da mogu akcije da završe i sami. Ključ utakmice je da probamo čvrstom odbranom da zaustavimo njihove najbolje igrače, koji imaju taj kvalitet da igraju jedan na jedan, kako bismo došli do još jednog dobrog rezultata“, rekao je Obradović.

Njegov kolega sa klupe Monaka, Saša Obradović, govorio je pohvalno o treneru Partizana.

„Ako dobro pamtim mogli su četiri utakmice da završe kao pobednici. Zaslužuju svaki respekt, vođeni od najboljeg trenera i današnjice i pređašnjice. Sigurno neko ko je ostavio veliki trag, mislim da će teško moći bilo ko da ga nadmaši u skorijoj budućnosti. Takođe, Partizan je imao i strpljenje s obzirom na prošlogodišnje rezultate, to je prava formula da se očekuju neke konstante, vezali su pobede i sebe su istakli u prvi plan kao jedan od favorita za plej-of“, poručio je trener Monaka.