Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Lionu od Asvela rezultatom 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19) u utakmici 22. kola Evrolige.

Crveno-beli su doživeli 12. poraz i ostali na sedam pobeda, što im je znatno umanjilo šanse da se umešaju u borbu za plej-of. Asvel je upisao devetu pobedu.

Zvezda je dominirala u prvih 20 minuta, konstantno držala dvocifrenu prednost, ali je u trećoj četvrtini dozvolila rivalu da se potpuno vrati u meč.

U neizvesnoj završnici Džons je doneo prednost Asvelu, a Dobrić promašio šut za pobedu.

Upravo je Dobrić sa 20 poena bio najefikasniji u timu Zvezde. Vajt je ubacio 12 poena, a po devet Mitrović i Kalinić.

Kod domaćina po 17 poena su postigli Lakomb i Džons.

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje Olimpijakosu, a Asvel gostuje Barseloni.

Kurir sport

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Lakomb sa linije slobodnih bacanja 57 sekundi pre isteka vremena pogađa samo jednom – 65:67. Dobrić 38 sekundi pre kraja donosi izjednačenje, njegovih 20 poena – 67:67. Džons 26 sekundi pre kraja pogađa – 67:69.

38. minut – Kontra Asvela, Gist zakucava – 63:64. Dobrić je siguran sa linije penala, njegovih 18 poena – 65:64. Džons je precizan – 65:66.

37. minut – Lakomb smanjuje na 63:60. Džons sa linije penala dodatno smanjuje – 63:62.

36. minut – Kalinić pogađa trojku, njegov sedmi poen – 61:56. Fal smanjuje na 61:58. Kalinić je na liniji penala, pogađa dva od tri bacanja – 63:58.

35. minut – Vajt povećava rezultat na 58:54, ali Najt odmah smanjuje na 58:56.

34. minut – Dobrić postiže svoju četvrtu trojku, njegov 16. poen – 56:54.

33. minut – Strazel pogađa svoju prvu trojku, Asvel ponovo vodi – 53:54.

32. minut – Sjajni Mitrović pogađa za 53:49. Džons stiže do 11. poena – 53:51.

31. minut – Treća trojka Dobrića, njegova treća trojka – 51:49.

3. ČETVRTINA

30. minut – Džons u brzoj tranziciji postiže nove poene – 46:46. Sedmi poen Mitrovića – 48:46. Džons postiže svoju prvu trojku – 48:49.

29. minut – Gist donosi prednost Asvela posle dužeg vremena – 43:44. Dobrić trojkom vraća prednost Zvezdi – 46:44.

28. minut – Lakomb je nezaustavljiv u trećoj deonici, njegovih 14 poena – 43:41. Gist sa linije penala pogađa jedno bacanje – 43:42.

27. minut – Gist posle ofanzivnog skoka smanjuje rezultat – 43:39.

26. minut – Odlična kombinacija Vajta i Mitrovića – 41:35. lakomb se razigrao, njegovih 12 poena – 41:37. Vajt dolazi do deset poena sa linije penala – 43:37.

25. minut – Asvel je ubrzao igru, Džons posle ofanzivnog skoka smanjuje na 37:35. Domaćin je u naletu – 10:2. Radonjić traži tajm-aut. lazić prekida nalet domaćina, njegovi prvi poeni – 39:35.

24. minut – Lakomb postiže osmi poen – 37:31. Ponovo Lakomb precizan – 37:33.

21. minut – Lakomb otvara treću četvrtinu poenima – 35:27. Džons u solo prodoru, snažan ulaz Asvela u drugo poluvreme – 35:29. Holins pogađa za dva poena – 37:29.

2. ČETVRTINA

Vajt je sa osam poena najefikasniji, Dobrić ima sedam poena, po četiri Volters i Kalinić. U redovima Asvela Osetkovski je sa sedam poena najefikasniji.

20. minut – Adetokumbo postiže svoj prvi poen – 35:25.

19. minut – Bivši košarkaš Zvezde Džejms Gist upisuje se u listu strelaca – 35:24.

18. minut – Osmi poen Vajta – 35:22.

17. minut – Dobrić pogađa trojku, njegova prva trojka a treća Zvezde – 33:20. Džons smanjuje na 33:22.

16. minut – Četvrti poen Voltersa – 29:18. Fal poentira ispod koša Zvezde, njegovi prvi poeni – 29:20. Vajt poentira sa penala – 30:20.

15. minut – Četvrti poen Kalinića, Zvezda drži dvocifrenu prednost – 27:14. Osetkovski je ponovo na liniji penala – 27:16. Najt smanjuje posle ofanzivnog skoka na 27:18. Radonjić zove tajm-aut.

14. minut – Stefan Marković postiže prve poene – 25:11. Osetkovski prekida post od tri i po minuta bez koša – 25:13. Osetkovski sa linije penala postiže svoj peti poen – 25:14.

13. minut – Davidovac u kontri lagano poentira, raste prednost Zvezde – 23:11. Crveno-beli igraju sjajno u odbrani, primili su samo 11 poena za 13 minuta. Imaju četiri osvojene lopte, a Asvel osam izgubljenih lopti.

12. minut – Kalinić postiže svoje prve poene i donosi Zvezdi prvu dvocifrenu prednost – 21:11.

11. minut – Mitrović sa dva penala povećava prednost Zvezde – 19:11.

Asvel, Crvena zvezda, Lion, Evroliga

1. ČETVRTINA

10. minut – Četvrti poen Ognjena Dobrića – 17:9. Strazel je precizan sa linije penala – 17:11.

9. minut – Lakomb je precizan, njegova četiri poena, Asvel smanjuje zaostatak – 15:9.

8. minut – Eron Vajt postiže trojku, njegov peti poen – 15:7.

7. minut – Ostin Holins postiže prvu trojku za Zvezdu – 11:7. Mitrović sa linije penala uvećava prednost – 12:7.

6. minut – Lakomb je precizan za dva – 8:7.

5. minut – Kuzmić sa linije penala precizan – 8:5.

4. minut – Dio pogađa prvu trojku, to je prvo vođstvo domaće ekipe – 4:5. Volters vraća prednost Zvezdi – 6:5.

3. minut – Ostekovski pogađa pod faulom, prvi poene za domaći tim posle dva i po minuta igre – 2:2. Dobrić posle solo prodora poentira – 4:2.

2. minut – Eron Vajt postiže prve poene na meču, Zvezda vodi 2:0.

Volters, Dobrić, Vajt, Kalinić i Kuzmić počinju meč. Na drugoj strani Džons, Kaudi, Dio, Fal i Ostekovski.

Košarkaši Crvene zvezde od 21 čas gostuju ekipi Asvela u utakmici 22. kola Evrolige.

Crveno-beli izlaze na parket posle 19 dana odsustva izazvanog korona protokolom. Ujedno, prvi put će igrati evroligaški meč posle 22 dana i meča sa Zenitom u Beogradu.

Zvezda je trenutno na 14. mestu sa učinkom 7-11, dok je francuski tim na jednoj poziciji iznad sa jednom pobedom više.

Tim Dejana Radonjića je u prvom delu sezone 11. novembra u Beogradu slavila sa 73:67.

U timu Dejana Radonjića neće biti Marka Simonovića.

Na drugoj strani, Asvel će biti bez, takođe važnih igrača, Lajtija i Morgana.