TOK MEČA

2. ČETVRTINA

16. minut – Davidovac posle ofanzivnog skoka postiže dva poena – 32:33.

15. minut – Avramović iz teške pozicije pogađa trojku – 28:33. Peta trojka Partizana iz deset šuteva. Ivanović dva od dva sa penala – 30:33.

14. minut – Odlično dodavanje Ivanovića, Mitrović je precizan – 28:28. Tajm-aut za Obradovića. Jam Madar prekida nalet Zvezde, njegovih osam poena – 28:30.

13. minut – Dve vezane trojke Dobrića – 26:28.

12. minut – Kalinić je polovićan sa linije slobodnih bacanja – 20:26. Dobrić pogađa trojku – 23:26. Ledej pogađa svoj karakterističan šut jednom rukom, njegovih sedam poena – 23:28.

11. minut – Ledej iz ćoška pogađa trojku, najveća prednost Partizana – 19:26.

1. ČETVRTINA

10. minut – Marković je dobio tehničku grešku pošto je ometao izvođenje lopte u igru igrača Partizana. Madar je precizan sa linije penala – 19:23. To je ujedno i rezultat prve četvrtine.

10. minut – Marković sa linije penala smanjuje prednost rivala – 17:20. Madar se revanširao sa dva slobodna bacanja – 17:22. Mitrović kažnjava lošu odbranu Partizana – 19:22.

9. minut – Trojka Madara, Partizan ide na pet poena prednosti – 15:20. Radonjić traži tajm-aut. Tri trojke Partizana u prvoj četvrtini.

8. minut – Ledej se upisuje u strelce, crno-beli ponovo vode – 15:17.

7. minut – Trojka Pantera iz velike daljine – 13:15. Mitrović za izjednačenje – 15:15.

6. minut – Još jednom Koprivica postiže poene, i to pod faulom. Precizan je, serija Partizana za vođstvo – 11:12. Luka Mitrović upisuje prve poene – 13:12.

5. minut – Volters za Zvezdinu seriju 7:0 – 11:7. Avramović iz velike daljine postiže trojku, njegovih pet poena – 11:9.

4. minut – Prva trojka u meču i prvo vođstvo Zvezde, Holins je precizan – 7:6. Kuzmić zakucava za 9:6.

3. minut – Davidovac postiže svoje prve poene – 4:4. Još jedno zakucavanje Koprivice – 4:6.

2. minut – Koprivica lagano zakucava, vode gosti ponovo – 2:4.

1. minut – Avramović otvara utakmicu poenima, Partizan prvi vodi – 0:2. Volters postiže prve poene za Zvezdu – 2:2.

PIONIR PUN POLA SATA PRE MEČA: Ovacije delija za Dejana Stankovića

Crvena zvezda kreće sa petorkom Volters, Holins, Kalinić, Davidovac, Kuzmić.

Partizan počinje sa petorkom: Avramović, Panter, Trifunović, Ledej, Koprivica.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN

Hala: Pionir

Gledalaca:

Sudije: Pukl, Obrknežević, Radojičić

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić. Trener: Dejan Radonjić

PARTIZAN: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar. Tremer: Željko Obradović

Konačno dočekasmo i to, posle devet godina o tituli u ABA ligi odlučivaće večiti rivali.

Crvena zvezda i Partizan večeras počinju finalnu seriju koja se igra na tri pobede. Crvena zvezda ima prednost domaćeg terena, što je veoma značajno u ovakvim situacijama, mada ne i presudno.

„Želimo da osvojimo ABA ligu, želi to i Partizan, što je sasvim prirodno. Bez obzira na sva nagađanja, zvanično je da će prvak ABA lige ići u Evroligu, što znači da je ulog veliki, mi smo toga svesni i nadamo se da ćemo dobrom igrom ući u ovu seriju na dobar način“, optimista je Dejan Radonjić.

Sa druge, trener crno-belih Željko Obradović ističe da je primarni cilj ostvaren.

„Srećni smo i zadovoljni smo se izborili za priliku da budemo učesnici finala. To je bio cilj koji smo imali na početku sezone. Uspeli smo da dođemo do njega. Nama je najbitnije da je poslednja utakmica dobro odigrana i to raspoloženje treba da nas nosi, tako da probamo da se ravnopravno borimo protiv tima koji je u prednosti. To je iskusan tim, godinama igraju zajedno i igrali su mnogo finala. To je tim koji u svakom trenutku zna šta treba da radi na parketu. To su inteligentni igrači, koji čitaju odbranu i koji umeju da kazne svako preuzimanje. Mi moramo da budemo na tom nivou da bismo mogli da se borimo. Ali, da ponovim da smo zadovoljni i srećni što smo u finalu“, poručio je Obradović.

Ove sezone u ABA ligi je rezultat 1:1.

Svako je iskoristio prednost domaćeg terena, Zvezda je slavila u prvoj utakmici sa 71:56, a Partizan se revanširao sa 98:84.