Tok meča:

Treća čertvrtina:

26. minut – 42:50 – Šesti poen Kuzmića, sada na pas Lazića.

24. minut – 42:48 – Mini serija Zvezde, tajm-aut domaći.

23. minut – 42:42 – Treća trojka Vezenkova, bez promašaja je u šutu za tri poena.

Druga četvrtina:

20. minut – 36:37 – Poluvreme u Pireju.

19. minut – 36:37 – Pogodio je Slukas sada uz faul i ne dozvoljava Zvezdi da se ocepi u Pireju.

18. minut – 33:35 – Brzi poeni na obe strane, igra se dosta čvrsto sada i pametno pod oba reketa.

17. minut – 31:31 – Ušao je Kvinsi Ejsi i odmah pogodio trojku na pas Slukasa. Odmah je Radonjić zatražio tajm-aut.

16. minut – 28:29 – Šarl ubacuje svoje prve poene na meču.

14. minut – 26:29 – Trojka Kalinića, njegovi prvi poeni na meču, a sve nakon tehničke domaćih.

14. minut – 26:26 – Sjajna odbrana Lazića i laki poeni Holinsa za novi egal u Pireju.

11. minut – 26:22 – Dvanaesti poen Vezenkova koji je nezaustavljiv večeras.

Prva četvrtina:

10. minut – 21:22 – Pogodio je Lazarević za kraj prvog kvartala koji je bio pun preokreta.

10. minut – 21:20 – Preokret domaćih, dreveti poen Vezenkova, tajm-aut Radonjić. Serija Grka od 11:0.

9. minut – 16:20 – Serija domaćih 6:0, prvi poeni Slukasa.

8. minut – 10:20 – Cirbes ubacuje prve poene preko Vokapa za dvocifrenu prednost Beograđana.

7. minut – 10:18 – Ubacuje sa distance prve poene Ivanović.

7. minut – 10:16 – Kuzmić siguran sa penala za najveću prednost Zvezde na meču. Ovo su njegovi prvi poeni na utakmici.

6. minut – 10:14 – Sjajna igra Zvezde, tajm-aut traže domaći.

5. minut – 7:12 – Dobrić pogađa uz faul i donosi najveću prednost Zvezdi na meču.

4. minut – 7:9 – Prva trojka domaćih na meču, a onda i flouter Dobrića.

3. minut – 2:7 – Prva trojka na meču, pogodio je Volters.

3. minut – 2:4 – Vajt donosi prednost Zvezdi.

2. minut – 2:2 – Prve poene za Zvezdu ubacuju Volters.

1.minut – 2:0 – Dorsi ubacuje prve poene na meču.

1. minut – 0:0 – Utakmica je počela.

U prvom duelu „bratskih“ crveno-belih timova u Beogradu bilo je 81:76 za Zvezdu, a posle veoma neizvesne završnice. Beograđani su u nizu od tri vezana poraza u Evroligi, pošto su gubili od Efesa, Zenita i Asvela.

Trenutno se nalaze na 14. mestu sa skorom 7-12, dok je Olimpijakos na četvrtom mestu sa skorom 12-7. Olimpijakos je vezao dva poraza u Evroligi, pošto je na prethodne dve utakmice poražen od Makabija i Fenerbahčea u gostima.

Ali, na svom parketu ne znaju za poraz u Evroligi ove sezone, pošto su ostvarili svih devet pobeda u devet odigranih mečeva u dvorani „Mira i prijateljstva“.

Svoje protivnike u Evroligi na domaćem terenu pobeđuju sa prosekom od 16 poena. Olimpijakos i Crvena zvezda odigrali su četiri meča u Evroligi u Pireju i svaki put je pobedio grčki tim.