Fudbaleri Čelsija neočekivano su ispustili bodove u samom finišu meča sa Brajtonom, a radost gostima doneo je nekadašnji napadač Mančester Junajteda, Deni Velbek. Konačan rezultat duela bio je 1:1.

Sa druge strane, Pep Gvardiola i njegov Mančester Siti nastavili su trijumfalno u pohod ka novoj šampionskoj tituli. Ovoga puta su „građani“, znatno teže nego što su očekivali, u gostima savladali Brentford, 0:1.

Fudbaleri Mančester Sitija Foto: MAGI HAROUN / EPA;
Fudbaleri Mančester Sitija

Poprilično iznenađenje danas su priredili igrači Brajtona, nerešenim ishodom na Stamford Bridžu protiv aktuelnog evropskog šampiona. Nije delovalo sve tako na startu duela u Londonu, Romelu Lukaku je nakon pola sata igre dodao domaći tim u vođstvo, da bi se u trenucima kada je delovalo da je sve gotovo niotkuda ukazao Deni Velbek, koji je pogotkom u nadoknadi vremena doneo zlata vredan bod svojoj ekipi.

Sa druge strane, jednako neubedljivi, ali ipak znatno zadovoljniji bili su fudbaleri Sitija, koji su pogotkom Fila Fodena u 16. minutu meča uspeli da „otvore“ protivnika, ali je to ipak na kraju, ispostaviće se, bio i konačan rezultat meča. Vredno pomena je i činjenica da je „građanima“ poništen pogodak u 87. minutu duela zbog ofsajd pozicije.